مازندران رتبه سوم گردشگری را در نوروز کسب کرد

 

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری سیف‌الله فرزانه پیش از ظهر امروز در ستاد دائمی تسهیلات سفر، مازندران با بیان اینکه از 25 اسفند 90 تا هشتم فروردین سال جاری بعد از استان قم و اصفهان رتبه سوم پذیرش مسافران نوروزی را به خود اختصاص داده است، ظهار داشت: مازندران در پذیرش مهمانان نوروزی 15 درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است.

وی ادامه داد: امسال  اقامت مسافران نوروزی در استان مازندران نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد 12 درصدی روبه رو بود.

این مسئول با اشاره به اینکه در صورت مساعد شدن شرایط جوی میزان مسافران نوروزی به مازندران بیشتر می‌شود، تصریح کرد: دور دوم سفرهای نوروزی شاهد افزایش مسافر در مازندران بودیم.

دبیر ستاد تسهیلات استان مازندران افزایش گردشگر در مازندران را منوط به توسعه زیرساخت در این صنعت دانست و گفت: حضور مسافران در غرب استان مازندران پررنگ است.

وی ادامه داد: با گسترش گردشگری دریایی، مسافران مازندران چندین برابر می‌شود.

فرزانه با اشاره به اینکه از نظر سنجی‌های به عمل آمده، مسافران استان مازندران سفر مجدد خود را این استان اعلام کردند، خاطرنشان کرد: 91 درصد از مسافران نوروزی اذعان داشتند که سفر مجدد به مازندران دارند.

این مسئول از بازدیدهای مستمر ستاد تسهیلات سفر از مراکز اقامتی و واحدهای پذیرایی خبر داد و گفت: تاکنون 109 بازدید از مراکز اقامتی، 38 بازدید از دفاتر خدمات مسافرتی، 180 بازدید از مراکز اقامتی موقت انجام شده که 14 مورد تشویق و هفت مورد تذکر انجام شد.

/ 0 نظر / 18 بازدید